Red Conch Chowder (Bahamalar)

Red conch chowder

Red conch chowder (kırmızı deniz salyangozu çorbası), özellikle Bahamalar, Cayman Adaları ve Florida Keys’te popüler olan bir Karayip yemeğidir. Conch (deniz salyangozu), yumuşaması için bir çekiçle dövülür ve doğranır, daha sonra soğan, kereviz, yeşil soğan, acı biber, domates ve salça, patates, fasulye, otlar ve baharatlarla birleştirilir.

Kombinasyon, tüm lezzetler birbirine karışana kadar birkaç saat kaynatılır. Bu kırmızı renkli çorba ilk hazırlandığında hafif ve etli olur, ancak gece boyunca bırakılıp ertesi gün yenirse patatesten gelen nişastalar nedeniyle kıvamı biraz koyulaşır.

Red conch chowder her zaman sıcak olarak servis edilir ve servis yapmadan önce üstüne birkaç çizgi biber şeridi eklemeniz önerilir.

Red Conch Chowder Tarifi

Red Conch Chowder İçin Gerekli Malzemeler (6 kişilik)

1 büyük soğan, doğranmış
2 diş sarımsak, dilimlenmiş
1 yeşil dolmalık biber, doğranmış
1 Anaheim biberi, doğranmış
1 jambon kemiği (sap)
400 gr konserve domates
4 yemek kaşığı domates salçası
2 havuç, yarım ay şeklinde dilimlenmiş
4-5 patates, küp doğranmış
1 su bardağı midye stoğu
450 gr conch, deniz salyangozu, doğranmış
1/2 çay kaşığı kuru kekik
3 defne yaprağı
Su

Red Conch Chowder Nasıl Yapılır

Büyük bir tencerede soğan, sarımsak, yeşil biber ve Anaheim biberini orta ateşte yumuşayana kadar soteleyin. Jambon kemiği, domates, salça, havuç, patates, deniz tarağı, denizsalyangozu, kekik, defne yaprağı ve üzerini örtecek kadar su ekleyin.

Karışımı kaynama noktasına getirin. En az 2,5 saat veya kabuklular parçalanıp yumuşayana kadar kapağı kapalı olarak pişirin.

 

İpuçları

Bu çorbayı en az 2,5 saat kaynatmadan servis etmeye çalışırsanız, deniz salyangozunuz kauçuktan daha sert olacaktır.

Bir Cevap Yazın