Kruchenyky (Ukrayna)

Kruchenyky

Kruchenyky (zavyvantsi olarak da bilinir), doldurulmuş et rulolarından oluşan geleneksel bir Ukrayna yemeğidir. Domuz eti, kruchenyky için kullanılan en yaygın et türüdür, ancak bunun yerine sığır eti, tavuk ve hatta balık kullanılabilir. Dolgu bölgeden bölgeye değişir ve doldurma için en yaygın malzemeler arasında mantar, havuç, soğan, peynir, lahana ve kuru erik bulunur.

Bu rulolar tipik olarak ekşi krema ile doldurulur ve fırında pişirilir, daha sonra sıcak meze olarak servis edilir, ancak kruchenyky de soğuk olarak servis edilebilir.

Kruchenyky Tarifi

Kruchenyky İçin Gerekli Malzemeler / 4 Kişilik

500 g patates
150 gr sert peynir
50 gr süt yağı
500 gr tavuk fileto
Karabiber
Kırmızı toz biber
Ekşi krema
Tuz

Kruchenyky Nasıl Yapılır

Tavuğu iyice yıkayın ve kurulayın. Eti uzun şeritler halinde kesin. Tavuğu tuz, kırmızı toz biber ve karabiber karışımı ile ovalayın.

Sert peyniri rendeleyin. Malzemeleri birleştirin ve ekşi krema ve eritilmiş süt yağı ekleyin. Her şeyi dikkatlice karıştırın.

Hazırlanan dolguyu tavuk şeritlerinin üzerine yerleştirin. Bir uçtan başlayarak, her bir tavuk şeridini sıkıca sarın. Ruloları kürdan yardımıyla sabitleyin.

Patatesleri soyun ve doğrayın. Bir fırın tepsisini folyo ile örtün ve patatesi oraya yerleştirin. Malzemeleri 175-180 ° C’de 40-45 dakika pişirin. Kürdanları çıkarın ve tabağa servis yapın.

Bir Cevap Yazın