Avocado Toast (Amerika)

Avocado Toast

Avokado toast, üzerine avokado püresi, tuz, karabiber ve (bazen) narenciye suyunun bir araya getirildiği bir parça kızarmış ekmek içeren bir yemektir. Bu yemeğin pek çok çeşidi vardır, bu yüzden somon, domates, soğan, yumurta, sarımsak, peynir, zeytinyağı veya pul biber gibi malzemelerle zenginleştirilebilir.

Yemek oldukça basit ve anlaşılır olmasına rağmen, kökeni tam olarak belli değildir. Bazıları bunun bir Avustralya buluşu olduğunu iddia ederken, diğerleri Los Angeles’ın doğduğu yer olduğunu iddia ediyor. Menşei ne olursa olsun, avokado tostu günümüzdeki canlanmasına Instagram’da başladı ve o zamandan beri tüm dünyada trend oluyor.

Avocado Toast Tarifi

Avocado Toast İçin Gerekli Malzemeler

Sandviç ekmeği
1/2 büyük, olgun bir avokado
15 gr zeytinyağı
10 gr limon suyu
Tuz
Pul biber

Avocado Toast Nasıl Yapılır

Ekmeği kızartın ve bir kapta avokadoyu ezin.
Avokadoyu ekmeğe bolca yayın, ardından üzerine önce zeytinyağı, sonra limon suyu gezdirin.
Tuz ve pul biber serpin.

Pişirme İpuçları

Yöntem: Her zaman ekmek dilimlerini kızartın, bu bir kuraldır. Kalın tam tahıllı ekmek dilimleri kullanmak en iyisidir çünkü kızartıldıktan sonra kremsi avokado için bir temel oluşturacak kadar sağlam ve gevrek olurlar. Kural olmasa da tostunuzu parçalamaktan veya delmekten kaçınmanız için avokadoyu ayrı olarak ezmeniz önerilir.

Varyasyonlar: Temel avokado tostu, şunlardan herhangi biri eklenerek lezzetlendirilebilir: haşlanmış veya kızarmış yumurta, susam tohumları, domates, beyaz peynir, pastırma, pul biber veya istediğiniz diğer malzemeler.