Bocadillos (İspanya)

Bocadillos

Bocadillos veya bocatas, İspanya’da pan de molde olarak bilinen modern beyaz ekmekle yapılan normal sandviçlerin aksine, barra de pan olarak bilinen İspanyol tarzı bagetlerle yapılan İspanyol sandviçleridir. Bocadillolar için en yaygın dolgular arasında et, peynir, ton balığı, omlet, jamón veya chorizo sosis bulunur.

İspanyollar genellikle bocadillolara soğan, mayonez, turşu veya marul eklemiyorlar, ancak ekmek bazen yarıya bölünmüş domates veya zeytinyağı ile ıslatılıyor. Bu sandviç popülerliği sayesinde dolgular bir bölgeden diğerine değişebilir – omlet bocadillos kahvaltıda genellikle ya da öğleden sonra çerez olarak yenir ve yumurta, peynir, fasulye, biber ve patates içerir; et bazlı bocadillolar genellikle tavuk, sığır eti, domuz eti, at veya keçi ile yapılır; ve balık bocadillo’ları genellikle mürekkep balığı, sardalya ve kalamar içerir.

Bu sandviçler barlardan ve tavernalardan yol kenarındaki yemek mekanlarına kadar her yerde bulunabilir, ancak muhtemelen bir restoran menüsünde bulamayacaksınız.