Pancakes With Maple Syrup (Kanada)

Pancakes with Maple Syrup

Pankekler geleneksel olarak Kuzey Amerika ve Kanada’da nişastalı hamur, yumurta, süt ve tereyağından yapılır. Kökenleri muhtemelen Alman olup, geleneksel Pfannkuchen tarifi on sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen Alman göçmenler tarafından getirilmiştir.

Pankek, Fransız krepiyle benzer bir görünüme ve tada sahiptir, ancak çap (5 ila 10 cm) ve kalınlık bakımından farklılık gösterir. Kalınlık, kabartma tozu veya besin mayası gibi bir mayalama maddesi kullanılarak elde edilir. Amerikan ve Kanada krepleri genellikle kahvaltıda akçaağaç şurubu ve tereyağı ile doldurulmuş bir yığın halinde servis edilir.

Genellikle pastırma, kızarmış ekmek, yumurta veya sosis gibi yanlarla servis edilirler. Diğer popüler soslar arasında çeşitli reçeller, fıstık ezmesi, fındık, meyve, bal, şeker kamışı şurubu ve pekmez bulunur. Hamura tarçın, vanilya ve hindistan cevizi gibi baharatlar da eklenebilir.

Kuzey Amerika’nın yerli halkı, Avrupalı ​​yerleşimcilere akçaağaç şurubunun nasıl toplanıp işleneceğini öğretti ve uygulama benimsendi ve kademeli olarak geliştirildi. Kanada’nın Quebec eyaleti, dünya üretiminin yaklaşık %76’sını üreten en büyük akçaağaç şurubu üreticisidir.

Kanada’da şurup sadece akçaağaç özünden yapılmalı ve en az %66 şeker içermelidir. Akçaağaç şurubu içeren krepler, Kanada’nın hemen hemen her sokak köşesinde bulunabilen hafif, kabarık ve tatlı bir zevk olan bir Kanada ortak yemeğidir.