Egg Cream (Amerika)

egg cream

İsmine rağmen egg cream tarifi yumurta veya krema içermez. Soğutulmuş süt, çikolata şurubu ve seltzerinin köpüklü bir kombinasyonudur. Menşei tam olarak net olmasa da, içecek neredeyse tamamen New York ile ilişkilidir.

İlk kez 1900’lerin başında New York’a yerleşen Doğu Avrupalı ​​Yahudiler arasında ortaya çıktığına inanılıyor. İçecek, dondurma salonları ve çoğunlukla yapıldığı soda makineleri azalmaya başlayana kadar inanılmaz derecede popülerdi.

Ancak egg cream hiçbir zaman ortadan kalkmadı ve hala şehirde servis ediliyor. Egg cream adı ve tam mucidi hakkında çok sayıda teori vardır. Bunların çoğu mucidinin, Brooklyn’li bir şeker dükkanı sahibi olan Louis Auster’ın olduğunu iddia ediyor.

Şüphesiz içeceğin popülerleşmesine yardımcı oldu ve iddiaya göre dükkanı kapanana kadar günde 3.000 egg cream satıyordu. İsim için açıklamalar genellikle Fransız çikolatalı içeceğinin yanlış bir çevirisi olan veya kabaca saf tatlılık olarak tercüme edilen Yiddish echt keem’den türetilen teorileri içerir.

Klasik bir egg cream için çeşitli tarifler olmasına rağmen, en iyi versiyonun Fox’un U-Bet Çikolata Şurubu ile yapıldığı söylenir.

Egg Cream Tarifi

Egg Cream İçin Gerekli Malzemeler / 4 kişilik

2 su bardağı soğuk süt
1 su bardağı karbonatlı su
4 yemek kaşığı çikolata şurubu

Egg Cream Nasıl Yapılır

Sütü bir karıştırma kabına veya blendera alın.

Üzerine karbonatlı suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

Bardaklara eşit olarak paylaştırın.

Her bir bardağa 1 yemek kaşığı çikolata şurubu ekleyin.

Karışımı kaşık veya pipet yardımıyla karıştırın, böylece şurup süt ve karbonatlı suya karışır.

Hemen servis yapın ve çubuklu veya pipetli bir şekilde sunun.