Wagyu Katsu Sando (Japonya)

Wagyu pirzola sandviçi, kalın, yumuşak ve sulu bir dilim çıtır, panelenmiş wagyu dana bifteği içeren bir Japon özel sandviçidir. Japonya’da wagyu katsu sando olarak adlandırılan bu biftek sandviçi, zabuton (omuz kesimi), wagyu filetosu veya çok değerli ve pahalı kobe bifteği chateaubriand gibi lezzet dolu wagyu bifteğinin çeşitli kesimlerini kullanabilir.

Tereyağlı, hafifçe kızartılmış ve tercih edilen bir soslanmış kabuksuz bir beyaz ekmek dilimi (bazen Hokkaido sütlü ekmek veya hatta ballı sütlü ekmek) üzerine yerleştirilen panko dana pirzola ikinci dilim kızarmış ekmekle doldurulur ve genellikle yanında bir bardak iyi Japon zanaat birası ile içilir.

Diğer isteğe bağlı eşlikler arasında trüf kızartması, turşu veya taze salata ile fermente kırmızı biber sosu veya soya-wasabi sosu gibi çeşniler bulunur. Ekmek dilimlerini sotelemek için kullanılan sos kombinasyonu şeften şefe değişir ve soya sosu, sirke ve baharat karışımı, şekerle karıştırılmış domates püresi veya hardal ve portakalla zenginleştirilmiş bir tür köri aioli içerebilir.

Bu Japon sandviçi ABD’de, New York, Boston ve San Diego gibi şehirlerde de bulunabilir.