American Lager (Amerika)

American lager, başlangıçta Avrupa pale lager üzerinde modellenen bir bira çeşididir. Tarzın çoğu örneği, nötr bir tada, hafif malt aromalarına ve düşük ila orta derecede düşük şerbetçiotu acılığına sahip açık ve spale biralardır. Başlangıçta, ale bira Amerikan kolonilerinde tercih edilen seçimdi ve lager tarzı sadece Alman göçmenlerin akınıyla tanıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde benzer lagerler yapmaya çalıştılar, ancak Avrupa’dan biraz farklı olan arpanın yerine başka tahıllar aramak zorunda kaldılar ve ekimi de biraz daha zordu. Buğday veya çavdar gibi küçük bir tahıl ilavesi, daha hafif Amerikan biralarının doğuşunu etkiledi.

Yasak ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, eğilim daha da nötr bira üretimine kaydı ve bu da günümüzde Amerikan lager olarak bilinen şeyin yaratılmasına yol açtı. Bu biralar genellikle gevrek, ferahlatıcı, hafif gövdeli, yüksek oranda karbonatlıdır ve genellikle uluslararası biralardan daha zayıftır.

Amerikan lager genellikle susuzluğu gideren bir bira olarak tanımlanır ve yalnızca pizza, sosis, bazı deniz ürünleri yemekleri ve yer fıstığı ve patlamış mısır gibi tuzlu atıştırmalıklar gibi hafif yemekler ile eşleştirilmelidir.