American India Pale Ale (Amerika)

American India pale ale, standart İngiliz versiyonundan oluşturulmuş, ancak Amerikan şerbetçiotu ve farklı demleme uygulamalarının kullanılması, ayırt edici özelliklere sahip yeni bir stil doğurmuş. Bu çok yönlü kategoriye giren biralar genellikle orta gövdeli, acı ve İngiliz muadillerine göre daha az dolgundur, ancak tipik olarak daha yoğun meyvemsi, narenciye ve çiçeksi karaktere ve ayrıca güçlü bir şerbetçiotu profiline sahip olurlar.

Orta derecede güçlüdürler, tipik olarak %5.5 ile %7.5 ABV arasındadır ve renkleri soluk altından bakıra kadar değişebilirler. Malt aromaları genellikle düşük ila orta düzeydedir, ancak karamel ve tostta ince nüanslar bulunabilir. Genel Amerikan IPA tarzı arasında bölgesel farklılıklar da bulunmaktadır.

West Coast biraları muhtemelen daha belirgin narenciye aromalarına, East Coast çeşitleri ise İngilizce versiyonlarından daha az olsa da daha güçlü malt karakterine sahiptir. İnce farka bakılmaksızın, American India pale ale biraları ızgara et, hamburger, Meksika mutfağı ve narenciye tatlılarıyla mükemmel bir uyum sağlar.