Kentucky Common (Amerika)

Kentucky Common, Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü birkaç bira çeşidinden biridir. Stil, Louisville, Kentucky’de doğdu ve ilk olarak 1800’lerin ortalarında, demleme tekniklerine aşina olan İrlandalı ve Alman göçmenlerin akını ile ortaya çıktı.

Mevcut malzemelerle demleme tekniklerini uyarladılar – püre ağırlıklı olarak mısır ilavesiyle malttı. Sonuç, düşük fiyatı nedeniyle çoğunlukla işçi sınıfı tarafından beğenilen, nispeten düşük alkol içeriğine sahip hafif, susuzluğu gideren bir bira oldu.

Tarzı 1919’a ve Yasak dönemine kadar oldukça belirgindi. Yasağı takiben, Kentucky Common tamamen ortadan kalktı ve artık üretilmedi. Bununla birlikte, zanaat bira hareketi sırasında, çeşit belirsizlikten geri getirildi. Modern Kentucky Common genellikle açık kehribar rengindeyken, aroma maltsı ve hafif tatlıdır, sadece karamel ve ekmeksi notalar içerir.

Pürede mısırın kullanılması ince bir tatlılık sağlar ve Kentucky Common’a belirgin hafif karakterini verir. Bu tarihi bira günümüzde genellikle mikro bira fabrikalarında mevcuttur. Kentucky Common, baharatlı yemekler ve ızgara et ile iyi bir uyum sağlar.