Morito – Samantha Clark ve Samuel Clark

Samantha Clark ve Samuel Clark, İspanyol ve Kuzey Afrika mutfağından esinlenen yemekleri sunan Londra merkezli Morito restoranının kurucularıdır. Morito, İngiltere’deki en iyi restoranlar arasında yer almaktadır ve yazarlar, restoranın yemekleri ve felsefesi hakkında bilgi sahibi olanlar için “Morito” adlı bir yemek kitabı yazmışlardır.

Kitap, 150’den fazla tarif içerir ve aralarında baba ghanoush, kuzu eti ve ayva tagini, narlı sorbe gibi yemekler yer alır. Her tarif, yemeğin tarihini ve kültürel önemini, kullanılan teknikleri ve malzemeleri daha iyi anlamak için bir anlatımla birlikte sunulur.

Tariflerin yanı sıra, kitap, yazarların restoranın felsefesi hakkındaki denemeleri, restoran için malzemeleri tedarik eden üreticilerin ve tedarikçilerin profilleri, yemeklerin ilham aldığı insanlar ve yerler hakkında bilgi içerir. Kitap, restoranın yemeklerinin yanı sıra, onları yaratan insanları ve yerleri de fotoğraflarla tanıtmaktadır.

Özet olarak, “Morito”, İspanyol ve Kuzey Afrika mutfağının farklı ve benzersiz lezzetlerini keşfetmek isteyenler için değerli bir kaynaktır. Kitap, yazarların yerel ve sürdürülebilir gıda uygulamalarına verdiği önem nedeniyle, bu konularda ilgilenen okuyucular için de değerli bir kaynak olabilir.